Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde gerçekleştirilen Interreg Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2021-2027 dönemi Strateji Kurulu toplantısına Trakya Üniversitesi katılım sağladı.

Interreg Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemi için belirlenen öncelik eksenlerinden biri olan "Vatandaşlarına daha yakın bir Avrupa" teması faaliyetlerine destek vermek amacıyla oluşturulan Strateji Kurulunun ikinci toplantısı Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde gerçekleştirildi.Üniversitemiz temsicileri olarak Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Muharrem Tolga SAKALLI ve Proje Koordinasyonu Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Hacı Ali GÜLEÇ katılım sağladılar. 
Toplantının açılışını Strateji Kurulunun eş başkanları olan Karnobat Belediye Başkanı Georgi Dimitrov ve Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin’in yanı sıra Kırklareli Vali Yardımcısı Yusuf Güler yaptı. Programın Yönetim Makamı olan Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından organize edilen toplantıda Bölgesel İşbirliği Yönetimi Genel Müdürü Milen Obretenov ve AB İşleri Uzmanı Mustafa Ünsoy da konuşma yaptı.

Toplantıda, Programın Bölgesel Stratejisi altında belirlenen “Yerel Ekonominin daha rekabetçi olmasına, dijitalleşmeye ve yeşil dönüşüme dayalı sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınma” hedefi kapsamında duyurulacak proje teklif çağrısına ilişkin kurallar ve belgeler müzakere edilerek çağrı takvimi belirlendi.
Ek Resimler
Bu içerik 31.03.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 326 kez okundu.